Uygulama Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmak için öncelikle elektronik imza (e-imza) sahibi olmanız gerekir. 

E-imza’nızı Türkiye’de yetkilendirilmiş Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı firmalardan tedarik edebilirsiniz. Uygulamamızın altyapısını hazırlarken faydalandığımız Turktrust firmasını önermekle birlikte diğer sertifika sağlayıcılardan almış olduğunuz E-imza’larla da imzalama işlemini yapabilirsiniz. E-imza başvurusunda bulunmak için info@ciba.com.tr ye mail atabilirsiniz.

E-imza’nız varsa uygulamayı hemen kullanabilirsiniz. Önce sisteme ücretsiz olarak üye olun. Daha sonra belgelerinizi imzalamak için E-imza Kredisi satın almanız gerekecektir. E-imza Kredilerinizi havale/eft veya kredi kartınız ile satın alabilirsiniz.

Kontör satın alım işlemi sonrası tarafınıza lisans dosyası gönderilir. Yazılımı kurup TC Kimlik No ve E-imza pin kodunuz ile giriş yaptıktan sonra İmzala butonuna basarak bilgisayarınızdaki pdf dosyayı seçin. İmzalama işlemi sonrası detayları aşağıdaki ekrandan takip edebilirsiniz. İşlem sonucunda orijinal pdf dosyanın olduğu klasöre signed_dosyaadi.pdf şeklinde e-imzalı belgeniz otomatik olarak kaydedilir.